زنان با مردان نامحرم سفارش کرده اند، و در کلامی دیگر، شوخی با زنان نامحرم را زمینه ساز عقوبت اخروی دانسته اند. امام باقر(ع) نیز به ابوبصیر، صحابی نابینای خود که در ضمن تعلیم قرآن با زنی از تعلیم گیرندگان مزاح کرده بود فرمان دادند که برنامه اش را تعطیل کند. امام علی(ع) نیز طی سخنانی با مردم عراق ناراحتی خود را چنین اظهار کرده اند: “خبر دار شده ام که زنان شما در راه ها با مردان تنگاتنگ رفت و آمد می کنند.آیا حیا نمی کنید!” احادیثی بسیاری در زمینه عدم اختلاط وارد شده است. شهید مطهری نیز در این زمینه می گوید: آنچه اسلام لااقل به صورت یک امر اخلاقی توصیه می کند این است که تا حد ممکن اجتماع غیر مختلط باشد. جامعه امروز زیانهای مختلط را به چشم خود می بیند چه لزومی دارد که زنان فعالیت های خود را دوش به دوش مردان انجام دهند؟ آیا اگر دو صف جداگانه انجام دهند نقصی در فعالیت و راندمان کار آن رخ می دهد؟ اثر این دوش به دوش ها این است که هر دو همدوش را از کار خود باز می دارد و هر یک را به جای توجه به کار متوجه همدوشی میکند؟ تا آنجا که این همدوشی ها به هم آغوشی منتهی گردد.
این جهت عدم اختلاط محیط های زنانه و مردانه (چه در محیط کاری و چه درمحیط معاشرت) از جمله تدابیر پیشگیرانه است که اسلام به آن سفارش موکد دارد.
تفکیک جنسیتی نقش ها و مهارت ها نیز در آموزه های بسیاری مشاهده می شود. برخی متون نشان تشویق زنان به ایفای فعالیت های خانگی و تشویق مردان به انجام دادن کارهای بیرون از خانه اند. نان آوری را ارزش مردانه و کارهای خانگی و پرورش فرزند را نقش زنانه می دانند.


اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

بدیهی است که حضور بی پروای زن در اجتماع، در نگاه اسلام ب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *